Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri; bir mekanın girişini kontrol altına alan, tüm giriş çıkışları bilgisayar ortamında raporlayabilen, turnike ve geçiş kontrol cihazlarından oluşan sistemlerdir.

Turnike ve geçiş kontrol cihazlarından oluşan turnike sistemleri ile kontrol edilen alana yapılan tüm giriş çıkışlar isim bazında, tarih veya saat bazında raporlanabilmektedir. Sistem sayesinde geçiş hakkı olan kişiler geçiş zamanlarına göre sınıflandırılabileceği gibi istendiği taktirde kişinin geçiş yetkisi de kısıtlanabilir.

Turnike sistemleri ile fabrika veya iş merkezi girişlerinde giriş çıkış kontrolü sağlamanın yanında personel devam kontrolü ve maaş hesaplama gibi işlemler de yapılabilmektedir. Tüm bu uygulamalar için turnikelerin üzerine takılacak geçiş kontrol cihazlarından sistemin kontrol edileceği bilgisayara kadar data hattı çekmek ve bu bilgisayara pdks programı kurmak yeterli olacaktır.

Turnike sistemleri kurulumu yapılmadan önce uzman ekibimizden ücretsiz keşif hizmeti alarak kurulacak turnikelerin modellerine ve kullanımı en uygun olan geçiş kontrol cihazlarına karar verebilir bu sayede en uygun fiyatlarla en ergonomik sistemi kurmuş olursunuz.

Turnike seçiminden önce kurulum yapılacak yerin ölçüleri, kablolama yöntemi, geçiş yapabilecek insan sayısı göz önüne alınarak turnike modeline ve kullanılacak geçiş kontrol cihazlarının türüne karar verilmelidir. Aşırı insan sirkülasyonu olan, müşteri veya misafir girişi yoğun olan yerlerde biyometrik cihazlardan ziyade kartlı cihazların kullanılması iyi bir tercih olacaktır.

Dış ortamda kullanılacak turnike paslanmaz çelikten olmalı ve elektronik aksamı su almayacak şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Dış ortam için uygun geçiş kontrol cihazları tercih edilmelidir. Aksi halde turnike sistemleri için özel sundurma yapılması gerekecektir.