Turnikeler kullanım amacı ve yapılarına göre değişik modellerde üretilirler. Başlıca turnike modelleri kelebek turnike, boy turnikesi ve vip turnikesidir.

Kelebek turnike; Bel hizasında tek ayak veya çift ayak üzerinde duran 120 derece açıyla dönen 3 kollu turnike modelleridir. Kelebek turnike modelleri genellikle fabrika, iş merkezi, plaza, spor klüpleri vs gibi işletmelerde giriş çıkışı kontrol amacıyal kullanılır.

Boy turnikesi; Boy hizasında kapı tipinde içinden rahatca geçebilecek yükseklikte 90 veya 120 derece aralıklarla konumlandırılmış 3 veya 4 kol takımına sahip yüksek güvenlikli turnike modelleridir. Boy turnike modelleri genellikle stadyum, banka, bilet veya jeton üretim yerleri, kuyumculuk vs gibi yüksek güvenlik gerektiren gerektiren yerlerde kaçak geçişi önlemek amacıyla kullanılır.

Vip turnike; Genellikle diğer turnike modelleriyle birlikte engelli kişilerin veya yük arabalarının geçişi için dizayn edilmiş, 180 derecelik açıyla hareket eden tek koldan oluşan turnike modelleridir. Bu turnike modelinde kol açıldığında birden fazla kişinin geçişine imkan verilmiş olur. Bu nedenle vip turnike modelleri tek başına geçiş kontrolü için kullanıma uygun değildir.

Turnike modelleri hakkında daha fazla bilgi ve uygun turnike modelleri için bizimle iletişim kurabilir, kurduracağınız turnike sistemi için yeterli teknik bilgiyi ve turnike fiyatları için en uygun teklifi alabilirsiniz.

Kelebek Turnike

Kelebek turnike modelleri, fabrika iş merkezi plaza spor kulübü gibi yerlerde giriş çıkış kontrolü yada metro istasyonları sinema tiyatro vb bilet kesilen, jeton kullanılan girişler için kullanımı en uygun turnikelerdir. Kelebek turnikeler

Boy Turnikesi

Boy turnike modelleri , stadyum, kuyum atölyesi, bilet veya jeton imalathanesi gibi yüksek güvenlik gerektiren yerlere giriş çıkışı kontrol etmek, kaçak geçişleri önlemek için kurulan tam boy turnikelerdir. Boy turnikeleri

Vip turnike

Vip Turnike

Vip turnike modelleri diğer turnike modellerinin yanında özel kişilerin, engelli kişilerin, tekerlekli sandalye ve yük taşınan el arabalarının geçişine uygun olarak tasarlanmış turnikelerdir. Vip turnikeler